تاریخچه

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی در سال 1371 و همزمان با توسعه روز افزون صنعت پتروشیمی ، با هدف ارائه خدمات  لجستیک به کارخانجات پتروشیمی کشور تاسیس و از مرداد همان سال فعالیت خود را شروع نموده است. این شرکت در راستای پاسخگویی به نیاز های روزافزون صنعت و  به موازات برنامه های توسعه ای و با اتکا به شناخت، تجارب، تخصص و دانش مدیران و کارکنان خود و با بکارگیری تجهیزات به روز، توانسته است سبد کاملی از انواع خدمات لجستیکی را برای مشتریان فراهم نماید. این شرکت با کسب انواع مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح نظیر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، وزارت کار و ... همزمان با دایر کردن شعب خود در مناطق مهم صنعتی کشور اقدام به تعیین نمایندگان مجرب در کشورهای هدف صادراتی نموده است تا بتواند زنجیره تامین مواد اولیه و فروش محصولات تولیدی را تکمیل نماید. 

این خدمات که پیش از تولید محصول تا تولید و تحویل آن به مشتری گسترده است شامل سرفصل هایی چون حمل (جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی)، انبارداری، ترخیص و امور گمرکی، اپراتوری بندر بوده که با فعالیت هایی چون لجستیک پروژه، حمل ترکیبی، ترانشیپ، لجستیک تولید، خدمات ارزش افزوده، مشاوره لجستیک و لجستیک الکترونیک تکمیل شده و در قالب لجستیک یکپارچه درب به درب به بلوغ و جامعیت می رسد.

برای انجام خدمات فوق، این شرکت ضمن تفکیک و تقسیم وظایف، اقدام به ایجاد شرکت های زیرمجموعه با ماموریت های تخصصی نموده است که بترتیب عبارتند از: شرکت ساحل گستر پارس فعال در امور اپراتوری بندر، شرکت جهان دنیز کالا فعال در امور حمل و نقل دریایی و هوایی، شرکت امتداد زنجیره پایدار فعال در زمینه حمل جاده ای بین المللی و شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی فعال در امور پایانه های صادراتی و مخزن داری محصولات پتروشیمی و همچنین شرکت پتروهمکاران سورین آژند با موضوع فعالیت تانکرداری و ارائه خدمات به شرکت های داخلی و بین المللی

همچنین بمنظور افزایش شفافیت در امور مالی و بر اساس قانون این شرکت از سال 1382 وارد بازار سرمایه (بورس) شد و با نماد "حپترو" به فعالیت در این بازارها با اهداف توسعه آتی مشغول گردید.

نقشه سایت | ضوابط و مقررات لجستیکی | پیوندهای مفید | ارتباط رسانه‌ای | رویدادها


جهان دنیز کالا

امتداد زنجیره پایدار

پایانه و مخازن پتروشیمی

ساحل گستر پارس

پتروهمکاران سورین آژند