زنجیره تامین

مديريت زنجيره تامين چيست ؟

زنجيره تامين بر تمام فعاليتهاي مرتبط با جريان و تبديل كالاها از مرحله ماده خام (استخراج) تا تحويل به مصرف‌كننده نهايي و نيز جريانهاي اطلاعاتي مرتبط با آنها با حفظ یکپارچگی در آنها از طریق بهبود و هماهنگ سازی، مشتمل مي‌شود. درباره‌ جريان كالا دو جريان ديگر كه يكي جريان اطلاعات و ديگري جريان منابع مالي و اعتباراتی است نيز حضور دارد . [Laudon 2002]

تعريف ارائه شده براي زنجيره تامين موضوعات مديريت سيستم‌هاي اطلاعات ، منبع‌يابي و تداركات ، زمان‌بندي توليد ، پردازش سفارشات ، مديريت موجودي ، انبارداري و خدمت به مشتري را دربر مي‌گيرد .

جایگاه مدیریت زنجیره تامین در چرخه زنجیره تامین بر اساس اصول PDCA

فرايندهاي عمده مديريت زنجيره تامين كدامند ؟

مديريت زنجيره تامين داراي سه فرايند عمده است كه عبارت‌اند از :

1. مديريت اطلاعات

2. مديريت لجستيك

3. مديريت روابط

بخش های اصلی مدیریت زنجیره تامین کدامند؟

1. برنامه ریزی: این مبحث، بخش استراتژیک مدیریت زنجیره تامین می باشد. مدیریت منابعی که جهت برآوردن نیاز مشتری برای محصول و یا سرویس شما استفاده می شوند، نیاز به برنامه ریزی استراتژیک دارند . بخش عمده برنامه ریزی، پیاده سازی مجموعه مقیاسهایی است برای نظارت بر زنجیره تامین بطوریکه , بهینه و مقرون بصرفه بوده،کیفیت و ارزش مورد نظر مشتری را تامین کند .

2. منابع: تامین کنندگانی را که محصولات و خدمات مورد مصرف برای ساخت محصولات و خدمات شما را در اختیارتان قرار می دهند باید انتخاب گردند . روندهای قیمت گذاری، تحویل و پرداخت به این تامین کنندگان باید مشخص شده و مجموعه ای از مقیاسهای نظارت و بهینه سازی ارتباط با آنان فراهم شود . سپس روندهای مدیریت انبار شامل دریافت محموله ها، بازبینی و انتقال محصولات و خدمات را به خط تولید خود به علاوه نحوه اختیار دادن پرداخت به تامین کننده را مشخص کنید .

3. تولید: فعالیتهای لازم جهت تولید، کنترل کیفی، بسته بندی و آماده سازی جهت ارسال محموله باید برنامه ریزی شوند . سطح کیفیت، خروجی تولید و بهره وری کارگران و کارمندان نیز باید اندازه گیری شوند.

4. ارسال: این بخش اکثرا" تدارکات نامیده می شود در این بخش شما باید دریافت سفارشات مشتریان را هماهنگ کنید. شبکه ای از انبارهای کالا آماده کنید و روشهای حمل کالا به مشتری و پرداخت را انتخاب کنید .

5. ارجاع: در این بخش، شبکه ای را برای مرجوع ساختن کالاهای معیوب و تولیدی از طرف مشتریان فراهم آورید .

پنج عملكرد براي مديريت در برابر چالش‌هاي زنجيره تامين كدامند ؟

براي رسيدن به كارايي و اثربخشي در مديريت زنجيره تامين، پنج عملكرد شناسایی شده است كه عواملي براي سازماندهي  می باشند . مهارت و اثربخشي مديريت زنجيره تامين به صلاحيت و درستي اين پنج عملكرد وابسته خواهد بود .

1. ساختار شركاي زنجيره تامين :

طراحي زنجيره تامين بر اساس كارايي كه بر روي عوامل استراتژيك و با توجه و نيازمندي‌هاي مشتري براي طراحي زنجيره تامين است ، پايه‌ريزي شده‌ است ، به گونه‌ايكه محدوده محصولات موجود ، سرويس‌ها ، محصولات جديد يا بخش مشتريان را پوشش مي‌دهد . بر پايه آگاهي از محصول نهايي در زنجيره تامين پايه‌ريزي مي‌شود . اين به اين مفهوم است كه در دوره طولاني ، كيفيت محصولات براي ادامه رقابت ، بايد توسعه و بهبود بيابد . همچنين يكپارچگي زنجيره تامين ، ميزان رقابت‌پذيري سازمان را تعيين خواهد كرد .

2. پياده سازي ارتباطات مشاركتي :

اين بخش به انواع مشاركت‌هاي ضروري براي شركت اشاره مي‌كند. اين عملكرد ارتباطات زنجيره تامين را به مشاركت با عوامل خارج از شركت گسترش مي‌دهد . هر تغييري در زنجيره تامين بايد به اطلاع شركا برسد و در كل زنجيره پياده شود . در اين قسمت عمليات پشتيبان فرايندهاي زنجيره تامين بيان مي شوند .

سازماندهي تغييرات و نقش عملكردها در تغييرات زنجيره تامين

فرايند مشاركتي براي طراحي مجدد زنجيره تامين

اجراي ارزيابي ها و نقش آنها

جايگاه عملكرد مديريت زنجيره تامين درون شركت

 3. طراحي زنجيره تامين براي سوددهي استراتژيك :

مديريت زنجيره تامين ، مشاركت موثر عوامل خارج از شركت را ايجاب مي‌كند . اما ارتباط هر شركت با شركت‌هاي خارج از آن بسيار مشكل‌زاست . در مورد شركا دقت به موارد زير ضروري است:

مركز رقابت : هدف مديريت زنجيره تامين و انتخاب شركا چه تاثيري بر اهداف رقابتي دارد ؟

انگيزه شركا

ساختار شركا

4. اطلاعات مديريت زنجيره تامين:

نقش سيستم‌هاي اطلاعاتي را در اصلاح زنجيره تامين نبايد ناديده گرفت . اين بخش نقشتكنولوژي را در اصلاح زنجيره تامين نشان مي‌دهد . تغييرات سيستمي بايد تغييرات (اصلاح) فرايندها و استراتژي شركت را تحت‌الشعاع قرار دهد .

عناصر سيستم زنجيره تامين

نوآوري تكنولوژيكي

استفاده از وابسته‌هاي نرم‌افزاري

مشكلات موجود در مراحل پياده‌سازي

5. كاهش هزينه زنجيره تامين :

شاخص اصلي بهبودي زنجيره تامين كاهش هزينه است . اين كوشش‌ها براي استراتژي‌ها و سياست‌هاي كارايي انجام مي‌شود . پنج دليل اصلي هزينه‌زايي عبارت‌اند از :

عدم وضوح فرايند زنجيره تامين

تغييرات رويه‌هاي داخلي و خارجي شركت

ضعف موجود در طراحي توليد

وجود اطلاعات ناقص براي تصميم‌گيري

ضعف حلقه‌هاي زنجيره در ارتباط ميان شركا زنجيره تامين

حوزه های مورد استفاده برای بهبود زنجیره تامین

امروزه حوزه های مختلفی برای زنجیره تامین مورد استفاده قرار می گیرند از جمله این حوزه ها می توان به :

شبیه سازی زنجیره تامین

مدیریت ریسک زنجیره تامین

رهگیری در زنجیره تامین

مهندسی مجدد زنجیره تامین

برنامه ریزی پیشرفته زنجیره تامین

مدیریت پروژه های زنجیره تامین

مدیریت تو.زیع و شبکه های تامین

مدیریت ناوگان

مدیریت منابع انسانی

مدیریت اطلاعات

سامانه اطلاعاتی زنجیره تامین

بازی نوشابه (به ابتکار انسیتوی تکنولوژی ماساچوست)

RFID

و...

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی آماده است تا با استفاده از نیروهای متخصص و ارتباطات موثر با دانشگاه ها و موسسات علمی، مهندسی و تحقیقاتی داخلی و خارجی، مشاوره های لازم در زمینه طراحی و تکمیل برنامه و مدیریت زنجیره تامین مورد نیاز مشتریان را فراهم نماید.

دفتر اصلی

سعادت‌آباد - بلوار دریا - پلاک 32 - شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی
تهران
ایران 

پست الکترونیک :

              info@ptc-ir.com


کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی می‌باشد